ספריית ידע למתראיינים

אתם לא מדמיינים. צריך להתכונן לחודשי חיפוש העבודה, להתכונן לראיונות ולהיערך לכניסה נכונה לעבודה. בשביל זה בדיוק הספרייה של איריס.
מוזמנים!

סימן שאלה - מה אתם שואלים בראיון?

מה אתם שואלים בראיון?

נכון שאתם בראיון וזה אומר כללי משחק מאוד ברורים: הם שואלים, אתם עונים. אז למה להקדיש מאמר לשאלות שאתם שואלים? כי אם לא תשאלו וכבר עברתם כמה מקומות עבודה, מתוכם האחרון צילק אתכם נפשית, אתם עלולים ליפול למקום דומה. וכמו שאני תמיד אומרת, טעויות זה בסדר גמור לעשות רק טעויות חדשות. אז תשאלו.

קראו עוד »

סרטונים בנושאים שונים למתראיינים

לסרטונים נוספים הירשמו לערוץ שלי:

מחפשים עבודה? זהירות מהתמונה החשודה בווטסאפ

התקשורת שלכם עם ארגונים בזמן חיפוש העבודה תתרחש דרך ערוצים שונים כמו מייל וטלפון אבל גם דרך הווטסאפ ושם לתמונה שלכם בזמן חיפוש העבודה יש תפקיד חשוב כי היא מספרת מי אתם. מה שלא יקרה אם תעלו מסר פוליטי או פילוסופי במקום תמונה , מה שלא יקרה אם תעלו תמונה שלכם בחצי עירום בבריכה עם אלכוהול וחברים, מה שלא יקרה אם תעלו תמונת נוף, מה שלא יקרה אם תעלו תמונה שלכם רק עם אחד הילדים שלכם או תמונה רק של הילדים שלכם או בעלי החיים שלכם, מה שלא יקרה אם תעלו תמונה שלכם בכובע מטורף ותחפושת היסטרית ומה שלא יקרה אם תעלו תמונה אמנותית שלכם כשרואים רק את הצל שלכם.
רוצים להיות זכירים, רוצים להיות מדויקים בזמן חיפוש עבודה
וודאו איך אתם עוברים דרך ערוץ התקשרות הארגוני והעסקי העדכני והוא הווטסאפ.
צפייה נעימה מחכימה.

הנכון והמטופש בחיפוש עבודה דרך חברים וחברות השמה

חברים זה תמיד טוב, בחיים ובחיפוש עבודה. אבל לשלוח להם קורות חיים ולבקש שיעבירו לכל מי שהם מכירים זה לא יעיל ואפילו מטופש כי אתם מאמינים שעשיתם משהו נהדר עבור המשרה הבאה שלכם כשבפועל אף אחד לא עושה עבורכם שום דבר אלא אם כן
תמכרו את עצמכם בצורה כזו שהחברים יוכלו למכור אתכם הלאה
למשל כשאתם מזכירים להם דברים חשובים מהעבר התעסוקתי שלכם או מהווה המקצועי שלכם או אפילו בהקשר של תחביב מיוחד שיש לכם
ואם על כל זה אתם קודם כל מדגישים איזה תפקיד אתם מחפשים ולאילו תעשיות אתם מתאימים אתם מתחילים להכין את עצמכם לשיחות עם חברות השמת בכירים וציידי ראשים שלא נפגשים איתכם ובקושי מדברים איתכם בטלפון אלא אם כן אתם תגרמו להם להבין איך אתם הבוננזה שלהם.

צפייה נעימה ומחכימה.

השקט שאחרי הראיון

השקט שאחרי הראיון זה לא השקט כשמחכים לתשובה מהמראיינים אלא ממש ברגע שיוצאים מהראיון ולפני שמתקשרים לדווח ולשתף ולפני שעוצרים כדי לנתח מה היה רק עוצרים ומתעדים את מה שהיה מי שאל מה שאלו באיזה סדר היו השאלות כדי שתוכלו לעשות שימוש בארבע מצבים חשובים שהראשון בהם – להיות ערוכים לראיונות הבאים באותה חברה והאחרון שבהם אך גם החשוב ביותר – שתוכלו לנתח בצורה מושכלת את מה שכנראה התרחש בראיון
ניסיון של שנים מראה שיוצאים מראיון עם בלקאאוט רציני ורק התיעוד מציל.

צפייה נעימה ומחכימה.