היתרון האחד של ראיון בזום שיש לנצל

היתרון בראיון עבודה בזום | איריס מושקוביץ
זה בעצם מבחן עם חומר פתוח. היות ורואים אתכם עד אמצע גובה החזה, לא רואים מה קורה על השולחן שלכם. זה יתרון עצום שחובה לנצל, השאלה היא איך.

הנה הרשימה המלאה של מה שכדאי שיהיה לפניכם על השולחן בזמן הראיון

  1. קורות החיים שלכם עם סעיפים מסומנים. צבע אחד מסמן את מה שחסר לכם למשרה. צבע שני מסמן את מה שיש לכם למשרה. כשאתם לא מתראיינים בתדירות גבוהה וכשאתם מעדכנים את קורות החיים בהתאם למשרות ספציפיות כפי שצריך לעשות, אתם עלולים להגיע למצב שלא זוכרים מה בדיוק כתבתם. וכשמתחילים לעבור איתכם סעיף סעיף בקורות החיים, ואני מדברת על מי מכם שעברו חמישה מקומות עבודה ויותר. אז הודות לראיון בוידאו, החומר לפניכם.
  2. הסיכום שהכנתם לעצמכם על החברה והתפקיד אליהם אתם מתראיינים עבור השאלה "מה את/ ה יודעים עלינו?" וגם "מה אתם מבינים שהתפקיד כולל או דורש?"
  3. רשימת שאלות ותשובות שהכנתם לעצמכם, עם דגשים של צבע לנקודות שקריטי שתדברו עליהן. למשל אם אתם סטודנטים שרק סיימו ללמוד תואר ראשון, מעולם לא עבדתם לפני כן, אבל אתם מתראיינים למשרת פיתוח תוכנה ולמעשה מגיל 11 אתם כותבים קוד ובתיכון למדתם בתוכנית סייבר מיוחדת. בשבילכם בגיל 23 זה נראה כמו עבר נורא רחוק, ואתם בדרך כלל לא מדברים על זה. אבל עכשיו כשאתם מתכוננים נכון! לראיון ויודעים שחייבים להזכיר את הדברים הללו מהעבר שלכם, אתם צריכים לסמן אותם כדי לא לשכוח לדבר עליהם.
  4. משהו שיעשה לכם שמח או טעים או מרגיע ולו כוס מים. אחרי הכל אם הייתם מגיעים לראיון במשרדים היו שואלים אתכם אם רוצים לשתות משהו, וזה די באסה לשתות כשצריך להוריד את המסכה בראיון, אז אולי מוותרים על זה. אבל אתם בבית, בזום, תנצלו שאתם בלי מסכה, יכולים לשתות בנחת. אגב, זה גם יתן למראיינים לגיטימציה לקחת בעצמם שלוק מהקפה/מים שהכינו לעצמם.

ועכשיו לשאלת המיליון דולר:

"איריס, איך נעיין בחומר בלי שיחשבו שאנחנו לא מסתכלים עליהם?" והתשובה שלי, מתברר שמבטים חטופים לכיוון השולחן, איזור הדפים והידיים שלכם, לא נתפסים אצל הצד השני כאילו עצרתם קשר עין. לא מאמינים לי? עלו לשיחת וידאו עם חבר/ה, הקליטו אותה, ספרו להם שאתם עושים הכנה לראיון עבודה והעיפו מבט לדפים שלפניכם. סיימו השיחה וצפו בהקלטה. כל עדכון שאפשר לעשות מבחינה פיסית, תוכלו לעשות לפני הראיון והנה לכם מבחן עם חומר פתוח.
היתרון האחד והיחיד של זום שיש לנצל. מאחלת לכם שבדרך כלל תגיעו לראיון אחד לפחות פנים אל פנים במשרדי החברה בה תעבדו. עכשיו, בקורונה, נצלו את האימונים הללו, לראיונות בחברות בינלאומיות שתמיד התקיימו בסקייפ או כל פלטפורמת וידאו אחרת, כי מה שהיה נכון לפני הקורונה נכון גם היום, אוגוסט 2020, יש חברות בינלאומיות שיושבות בישראל וחלק מתהליך המיון כולל ראיון עבודה או ראיונות בוידאו עם גורמים במטות החברה בחול. ובאותה מידה, יש חברות בינלאומיות שלא יושבות בישראל, אך בגלל החיבה לעבודה מרחוק, מוכנות היום להעסיק אנשים בכל העולם, כי אין יותר משרדים.
אז היתרון היחיד של הזום עכשיו, כשמשתמשים בו נכון, הופך להיות מנוף ויתרון לראיונות הבאים שלכם.

אילו יתרונות זום אתם רואים בראיונות? ספרו לי!

מחזקת את ידיכם.
תודה שקראתם.
שלכם,
איריס מושקוביץ

שתפו .

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin